
Nem kevésszer hangsúlyoztuk már, hogy a biztonság a legfontosabb szempont, ha kriptovaluta tárolásról van szó, ebben pedig a hardver pénztárcák a legjobbak.
Tagadhatatlan, hogy a hardver pénztárcák használata nyújtja a legnagyobb biztonságot a bitcoin és más kriptovaluták tárolása esetén. Ez nem azt jelenti, hogy a többi wallet nem lehet biztonságos, hanem azt jelenti, hogy a hardver tárcák kínálják a legmagasabb szintű biztonságot.
Mai cikkünkben megmutatjuk, hogy ezek közül manapság melyek a legjobbak. Listán elkészítéséhez figyelmbe vettük a biztonsági szintet, felhasználói felületet, az internetes véleményeket, saját tapasztalatainkat és a készülékek funkcióit.
1. Melyik a legjobb hardver pénztárca?
Ma már több mint egy tucat vállalat kínál hardver pénztárcát a piacon, a három piacvezető azonban továbbra is a Ledger, a TREZOR és a KeepKey. Minden vállalat különböző modelleket kínál, különböző funkciókkal. Az alábbiakban kiemeljök ezt a három kategóriát, de megmutatjuk a többi opciót is.
SafePal Vélemények | SafePal Ismertető | A SafePal Hardver Pénztárca Használata
Ha hatékony és biztonságos hardvertárcát keresel, akkor jó helyen jársz. Ebben a cikkben bemutatjuk neked a befektetők és kereskedők számára…
2. Ledger Nano X és Ledger Nano S
Előnyök: Nagy vállalati hírnév, 1000+ támogatott kriptovaluta, mobil kompatibilitás (csak a Nano X esetében)
Hátrányok: A Bluetooth felhasználói felület kissé zavaros (csak a Nano X esetében)
A cég (LedgerWallet) elég régóta létezik ahhoz, hogy tiszteletreméltó hírnevet szerezzen, és őszintén szólva nehéz rosszat mondani a termékeikről.
A Ledger wallet elérése a Ledger Live segítségével történik – egy ingyenes asztali alkalmazással, amely lehetővé teszi az összes Ledger eszköz vezérlését, kriptovaluták küldését és fogadását, valamint az egyenleg ellenőrzését bármikor.
Ledger Nano X hardver pénztárca
A Ledger Nano X a Ledger sztárterméke, amennyiben a hardvertárcákról van szó. A készülék lenyűgöző képességgel rendelkezik 100 kriptovaluta egyidejű kezelésére. Olyan, mint a Ledger Nano S használata, csak sokkal magasabb szinten.

Saját tapasztalatom szerint az a fő hátránya, hogy a Bluetooth felhasználói élmény nem volt olyan zökkenőmentes, mint amire számítottam. Ezt a jövőben a Ledger frissítésekkel orvosolhatja, de egyelőre ez probléma a Nano X kapcsán.
A Nano X ára 119 dollár áfa nélkül (az ingyenes szállítást is tartalmazza).
Vásárolj Ledger Nano X-et közvetlenül a gyártától!
Ledger Nano S hardver pénztárca
Átnéztük a Ledger Nano S-t, és teljesen lenyűgözött. A Nano S elegáns kialakítású, intuitív felhasználói felülettel és az altcoinok széles körű támogatásával rendelkezik (beleértve az Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Zcash, Dash, Ripple, ERC-20 tokeneket).

A Nano S 59 dollárért vásárolható meg, így rendkívül megfizethető hardver pénztárca. Ma a Ledger Nano S-t használjuk a személyes pénztárcáim egyikeként.
Vásárolj Ledger Nano X-et közvetlenül a gyártától!
3. TREZOR T Modell és Trezor One
Előnyök: Piaci veterán, nyílt forráskódú, nagyszerű céghírnév, több mint 1000 kriptovaluta támogatott.
Hátrányok: Frissítéskor gyakran visszaáll, az XRP nem támogatott (TREZOR One esetén).
A TREZOR volt az első cég, amely a hardver pénztárcák ötletével állt elő. A TREZOR fő előnye versenytársaival szemben a vállalat hírneve. A cég egyik alapítója Marek “Slush” Palatinus, aki létrehozta a Bitcoin első bányász poolját is(2010-ben).
Hátránya, hogy van egy kis gond a TREZOR pénztárcákkal kapcsolatban – A firmware frissítésekor a wallet gyakran törli az egész pénztárcát. Ha még kezdő vagy a kripto világában, ez mindenképpen kiboríthat. Mindaddig, amíg a seed megvan, csak visszaállítod a tárcát és kész is, de ezzel mindenképpen tisztában kell lenned.
Oldalunkon már taglaltuk, hogy mennyire fontos a kriptopénzünket biztonságban tárolni. Ehhez kapcsolódik a “Miért érdemes a Trezor Hardver Wallet-t használni?” című kripto pénztárca értékelő írásunk is, amelyet kezdőknek kötelező olvasmányként ajánljuk.
TREZOR T modell
A TREZOR T alapvetően egy TREZOR One wallet, amelynek nagy az érintőképernyője. Mindkét pénztárca ugyanazokat a funkciókat kínálja, de az érintőképernyő mégis változtat. Elmagyarázzuk, miért.
Amikor visszaállítod a hardvertárcát, vagy akár először beállítod azt, gyakran arra kérnek, hogy add meg a seed kifejezést. Ha nincs megfelelő interfész a hardver pénztárcáján (azaz egy érintőképernyőn), akkor be kell írnod a kifejezést a számítógépén.

Ha számítógépét rosszindulatú programok fertőzik meg, ez a seed kifejezést sebezhetővé teszi a kulcsok naplózása vagy más feltörése esetén. Ennek ellenére, még akkor is, ha valakinek sikerült megszereznie a szavakat a seed kifejezéshez, akkor sem fogja tudni, hogy milyen sorrendbe tegye őket, mivel ez nem jelenik meg a számítógépeden (a hardver pénztárcán jelenik meg).
A Trezor T teljesen kiküszöböli ezt a fenyegetést, mivel minden interakciót a hardver wallet érintőképernyőjén végeznek, így nem kell félned a rosszindulatú programtól (ezek az eszközök tervezése szerint malware-mentesek). A TREZOR T modell egyes olyan érméket is támogat, amelyeket a TREZOR One nem (pl. XRP, ADA és XMR).
A TREZOR T modell ára 149 euró (170 dollár), ha az áfát nem tartalmazzák. Van egy, a Grey által gyártott prémium Titanium változat is, Corazon néven (erről a T modell teljes áttekintésében olvashat részletesen).
Vásárolj TREZOR Model T-t közvetlenül a gyártától!
TREZOR One
A Ledger Nano S mellett a TREZOR One-t is használom a kriptovaluták tárolására. A „TREZOR one” (korábban csak „TREZOR” néven ismert) a piac legrégebbi hardvertárcája, és valószínűleg a legnevesebb is. A Trezor One szép, egyszerű kialakítású, nagyon könnyen érthető felhasználói felülettel rendelkezik, és számos kriptovalutát támogat, beleértve a Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Zcash, Dash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin és NEM valutákat. Az egyetlen érme, amely hiányzik és emiatt hatalmas figyelmet kapott, az XRP.

A TREZOR one ára jelenleg 55 dollár, így megfizethető, de nem a legolcsóbb hardvertárca a piacon. Véleményünk szerint ez egy nagyszer wallet, amelyet nagyon könnyű beállítani és használni.
Vásárolj TREZOR One-t közvetlenül a gyártától!
4. KeepKey hardver wallet
Előnyök: Gyönyörűen megtervezett, váltás a walleten belül a Shapeshift segítségével
Hátrányok: Nincs elég érme támogatva
A 3. helyre kerül a Keepkey, az a Bitcoin hardver pénztárca, amely gyönyörű, bár kissé nagy kivitelben érkezett. A Keepkey hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mint a TREZOR One és a Ledger Nano S, azonban több okból is kissé kevésbé vonzónak találjuk, mint az előző kettőt.

Először is túl nagy ahhoz, hogy kényelmesen hordozhasd a zsebedben. A Keepkey hardver pénztárca mérete majdnem kétszerese a TREZOR one vagy a Ledger Nano S méretének.
További dolgok, amelyek miatt habozunk a termék megvásárlásával kapcsolatban:
- Többször írtunk az ügyfélszolgálatnak, de még nem kaptunk választ.
- Néhány rossz vélemény is van az Amazonon a termékkel és a vállalat ügyfélszolgálatával kapcsolatban.
- A wallet a versenytársakhoz képest korlátozott számú kripto eszközt támogat.
Végül a KeepKey vállalatot a Shapeshift tőzsde vásárolta meg, és ezért beépített egy pénztárcán belüli váltót, amely lehetővé teszi az egyik kriptovaluta váltását a másikra anélkül, hogy külső váltót használna.
A Keepkey jelenleg 49 dollárba kerül
Vásárolj KeepKey-t közvetlenül a gyártától!
5. További hardver walletek a piacon
Az elmúlt 3 év során néhány további hardvertárcát is kipróbáltunk, amelyek nem kerültek a lista élére, ezért itt szeretnénk megemlíteni őket.
- A Safe-T mini egy nagyon egyszerű verziója a hardvertárcáknak, amelyet az Archos, egy francia multinacionális elektronikai vállalat gyártott, és amelyet Henri Crohas alapított 1988-ban. A Safe-T mini felülete rendkívül korlátozott, és érmék küldéséhez/fogadásához további szoftvereket kell használni.
- A Bitfi egy hardver pénztárca, amelynek tulajdonosa John Mcafee, a kriptovilág ellentmondásos alakja. A walletről eredetileg azt állították, hogy “nem feltörhető”, azonban miután a biztonsági kutatók szétszedték, és számos biztonsági hibát feltártak, visszavonták ezt az állítást.
- A CoolWallet egy “hitelkártyához hasonló” hardver pénztárca, amelyet a zsebedben hordozhatsz. A Coolwalletről írt véleményünk pozitív volt, azonban a wallet nem nyert elég piaci részesedést ahhoz, hogy stabil terméknek tarthassuk.
- A BitLox egy másik hardver wallet, amelyet átnéztünk, azonban még korai szakaszban volt, és nem tudtuk elintézni, hogy megfelelően működjön. Azóta nem néztük át újra a terméket (ez még 2016 elején volt), és lehet, hogy a termék azóta felhasználóbarátabbá vált.
- Az Ellipal egy hardver pénztárca, amelynek célja, hogy teljesen elszigeteld magad a külvilágtól. Nincs vezetékes vagy vezeték nélküli kapcsolat. QR-kódokon keresztül kommunikálsz a hátsó kamerán keresztül. 149 dollárba kerül, és viszonylag új a piacon (azaz nem tesztelték).
9. Következtetés – Komolyan foglalkozol a kriptovalutákkal? Szerezz be egy hardvertárcát!
Igen, a hardvertárcák pénzbe kerülnek, és senki sem szeret pénzt költeni olyan dolgokra, amelyeket ingyen is megkaphatnának. De a hardver pénztárcák használatával megszerzett biztonság sokkal értékesebb, mint az a tény, hogy a tényleges eszköz megvásárlásáért fizetni fog 50–100 dollárt.
Véleményünk szerint a legjobb 4 hardver pénztárca bármelyike jó választás, de személyes kedvenceink a TREZOR One és a Ledger Nano S. Ügyelj arra is, hogy a pénztárcát mindig közvetlenül a vállalattól vagy egy hivatalos viszonteladótól vásárold meg. Sok olyan csalásról számoltak be, akik hardver pénztárcákat vásároltak az eBay-en és néha az Amazonon, majd pórul jártak.