
A CryptoCompare csapata szerint a növekvő szabályozói elvárások arra kényszerítik a kriptotőzsdéket, hogy proaktívabb hozzáállást biztosítsanak a felhasználók védelme terén. Korábban már mi is írtunk róla, hogy egyáltalán nem mindegy, hogyan választjuk ki a legmegfelelőbb kriptotőzsdét: Így válasszunk kriptotőzsdét okosan.
Az adatelemző vállalkozás a tőzsdék közül a Coinbase esetében állapította meg, hogy ez a legátláthatóbb, legmegbízhatóbb tőzsde a világon. A cég a legutóbbi elemzése során 150 különböző kereskedőplatformot vizsgált meg, ezt a listát vezeti a Coinbase.
A kutatók szerint a Brian Armstrong által vezetett tőzsde mögött nem sokkal marad el a Gemini, a Binance, és a Bitstamp sem.
Nyiss számlát a legjobb kriptotőzsdék egyikén és kezdd extra jutalmakkal a kriptózást:
Coinbase | Binance |
$10 Ajándék BTC az első elköltött $100 után | 10% kedvezmény minden vásárlás/kereskedés díjából |
Mindössze ez a négy tőzsde kapta meg az AA minősítést, ezek számítanak a legkevésbé kockázatosnak a kereskedők számára. 11 tőzsde kapott A minősítést, a BB szintet 27 érte el, a B-t pedig 37.

A jelentésből kiderül, hogy ez a 4 tőzsde nem csak a legbiztonságosabb, de a legforgalmasabb is, a kriptokereskedési tranzakciók döntő többségét ezeken keresztül végzik. A 2021 szeptember és 2022 februárja között zajlott kereskedési aktivitás 96%-a ezeken zajlott.
Ugyanebben a periódusban a felső kategóriás tőzsdék száma csökkent.
„A szigorú követelményrendszer alapján összesen 78 tőzsde felelt meg a felső kategóriás elvárásoknak. Tavaly augusztusban ez 87 volt, tavaly februárban pedig 84. Pozitívum viszont, hogy A, vagy AA minősítést összesen 15 tőzsde kaphatott meg, szemben a tavaly augusztusi 9-cel.”
A szabályozás segíthet a növekedésben
A világ számos pontján egyre nagyobb figyelem övezi a kriptotőzsdék működését a törvényhozók részéről. Nem meglepő ez, ha figyelembe vesszük a kriptoipar lenyűgöző mértékű növekedését az előző néhány év során. A hatóságok arra jutottak ez alapján, hogy több területen is érdemes jobban odafigyelni a szektorra. A tőzsdék többsége kifejezetten pozitívan áll hozzá ehhez a kérdéshez, és a többségük külön törvényhozói utasítás nélkül is igyekszik a pénzügyi szabályait a jelenleg elterjedt KYC szabályokhoz igazítani. Emellett a biztonságra is kiemelt hangsúlyt fektetnek.
A CryptoCompare jelentéséből kiderül, hogy a tőzsdék 99%-a lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy 2FA azonosítást állítsanak be a fiókjukra. Ezen kívül számos tőzsde van, amelyik a hivatalos tőzsdei, pénzügyi engedélyeket is beszerezte a működéshez.
A jelentés nem titkolja, hogy a tőzsdék további növekvő politikai figyelemben részesülhetnek, ahogyan az adopció üteme növekszik. Ez egészen az olyan szélsőségekig is terjedhet, amilyen például egyes tőzsdék, blokkláncos cégek felkérése, hogy függesszék fel az orosz állampolgárok hozzáférését a kriptopénzeikhez, válaszul az ukrajnai háborús helyzetre.