
A passzív jövedelemszerzés, most amikor a kriptoipar virágkorát éli, már nem csupán álom. A jelen időkben ez egy olyan téma, amelyet minden, a kriptoiparban régóta jártas felhasználónak komolyan meg kell fontolnia. Ezekben az időkben, amikor a kriptoszféra világa egyre megszokottabbá válik, és egyre több kripto-alapú pénzügyi projekt lát napvilágot, a rendszeres felhasználóknak tisztában kell lenniük azzal, hogy hogyan tudnak eligazodni az új lehetőségek tengerében.
Jelen cikkünkben a szerintünk 6 legjobb passzív jövedelemszerzési stratégia bemutatásával foglalkozunk. De előbb nézzük meg röviden miről is lesz szó:
- Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Kriptovaluta Stakelés / Letétbehelyezés
- Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Yield Farming / Farmolás
- Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Megtakarítási számla
- Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Kriptovaluta kölcsönzése / Lekötése
- Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Affiliatek és Airdropok
- Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Osztaléktermelő tokenek
Mielőtt azonban rögtön belevágnánk és megmutatnánk a 6 tuti módszert, amivel passzív jövedelmet zsebelhetsz be a kriptovaluták segítségével, fontos megérteni a folyamatok működését, ezért röviden bevezetünk titeket , hogy mire is épül ez az egész.
Létezik valós passzív jövedelem a kriptoiparban? – IGEN!
Azok a pénzügyi források, amelyek nem kerülnek felhasználásra tulajdonképpen kárba vesznek. Ezen az elven haladva a kriptók felgyorsult világában (a nagy volumenű gyors befektetések) gyakran keverik bajba a befektetőket.
Ez sok kriptovaluta befektetővel megtörténik. A kriptovaluta kereskedés és befektetés rendkívül jövedelmező, de emellett nagyon időigényes is lehet. A jövedelmezőség pedig nagy mértékben a piac kiszámíthatóságától függ. Ez pedig stresszt okozhat a befektetőknek. Mindez pedig annak köszönhető, hogy a felhasználóknak folyamatosan nyomon kell követniük portfóliójukat, és meg kell találniuk az utat, hogy minél jobban kihasználhassanak egy esetlegesen eléjük táruló lehetőséget. Egy ilyen gazdasági rendszer irányítása pedig nem könnyű feladat.
Sok befektető nincs is tisztában azzal hogy a kriptovaluták passzív jövedelmet is biztosíthatnak. Sok befektető egyedüli stratégiája a Bitcoin, Ethereum, vagy más kriptovaluták megvásárlása. Majd pedig megvárják ezen eszközök értéknövekedését. Ez a logika pedig időnként helyesnek is bizonyul. Viszont az ilyen befektetésekkel a felhasználók pénzeszközeiket tulajdonképpen befagyasztják, ahelyett, hogy növelnék pénzügyi képességeiket.
Passzív bevételre tulajdonképpen közvetlenül is szert tehetünk, ezeknek a digitális eszközöknek az egyszerű birtoklásával. Nem jár folyamatos erőfeszítéssel. Ehelyett csak az út elején meghozott néhány okos döntés szükségeltetik a megszerzéséhez.
A rendszer tulajdonképpen hasonlít a kamatozáshoz, az osztalékok újra befektetéséhez, vagy a befektetési céllal bérbeadott ingatlanokhoz. A passzív jövedelemszerzés 2022-ben lehetségesebb, mint valaha, mert jelenleg a piacon számos olyan projekt indult útjára, amelyek a hagyományos pénzügyi rendszerrel kívánják felvenni a harcot.
Dolgozzanak helyetted inkább a kriptovalutáid!
Soha nem bizonyul jó döntésnek a pénzeinket csak úgy üresen állni hagyni. Az emebereknek általában az a céljuk, hogy pénzeiket értékálló eszközökre váltsák be az infláció miatt. Ha nem is mindenki, de manapság már elég sokan gondolkodnak ezen elv alapján: egyesek befektetnek, mások viszont túl kockázatosnak találják.
A részvényekbe való befektetés sok kockázatot tartogat, emellett pedig sok háttérismeretet is igényelnek. Sokan vásárolnak ingatlanokat, hogy ezek bérbeadásából passzív jövedelemre tegyenek szert. Ez bár jó ötlet, de ezek mellet más erőfeszítéseket is igényel.
A decentralizált pénzügyi (DeFi) protokollok megjelenésével esélyt kaptunk rá, hogy megváltoztassuk a meglévő kriptográfiai környezetet, hiszen a segítségével most a passzív jövedelemszerzés minden eddiginél könnyebbé és eredményesebbé vált. Ezek a lehetőségek pedig sok befektetőt meggyőztek.
Most pedig tekintsünk bele azon módszerek világába, amelyeket bármely kripto-rajongó elsajátíthat annak érdekében, hogy digitális eszközei felhasználásával passzív bevételhez jusson.
Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Hogyan lehet kriptovalutával passzív bevételhez jutni?
Többféle módszert is érdemes tanulmányozni, ha passzív bevételszerzésre adjuk a fejünket. Mindegyik módszer egyedi lehetőségekkel és kihívásokkal kecsegtet. Egyesek jövedelmezőbbek, mint mások. A nap végére, egy helyesen alkalmazott módszer eredményeként viszont, mindegyik stratégia szép kis profittal ajándékozhat meg bennünket-és mindezt erőfeszítés nélkül.
A kölcsönzés (lending) és a yield farming a passzív jövedelemszerzés talán legnépszerűbb módszerei közé tartozik. Mindkét esetben szükségeltetik a digitális eszközök bizonyos idejű lekötése egy projekt keretein belül. Cserébe pedig a befektetett összeggel arányos jutalmakat kaphatunk.
1. Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Kriptovaluta Stakelés

A Stakelés a blokklánc technológia egyik mechanizmusára, az úgynevezett Proof-of-Stake (PoS) konszenzus mechanizmusára alapszik. A PoS lehetővé teszi a hálózat résztvevői számára, hogy megállapodásra jussanak arról, hogy új adatok kerüljenek a blokkláncba. Röviden, a felhasználók letétbe helyezik saját kriptovalutáikat egy okos szerődésbe, amiért cserébe jutalmat kapnak, így zsebelve be a passzív jövedelmet.
Sok szempontból a stakelés a legtisztább módja annak, hogy passzív jövedelemhez jussunk a kriptovaluták segítségével. Ez tulajdonképpen a bányászat egy alternatívája, vagy akár helyettesítőjévé is válhat, idővel pedig rendkívül jövedelmező is lehet a felhasználók számára.
Hogyan történik a Stakelés és a passzív jövedelem bezsebelése?
A blokkláncok nyílt, decentralizált hálózatokat biztosítanak, amelyek lehetővé teszik az úgynevezett governance folyamathoz való csatlakozást a felhasználók számára. Ez a folyamat felelős a tranzakciók érvényesítéséért.
Ez azért fontos, mert így nincs szükség központi hatóságokra, például bankokra. A blokkláncok véletlenszerűen választják ki a résztvevőket, akiket aztán validátor szintre emelhetnek. Mindezen erőfeszítéseikért cserébe pedig jutalmakat kapnak.
A bányászokkal szemben, akik PoW (Proof-of-Work) jutalmakat kapnak, a validátorok PoS tipusú blokkjutalmakat kapnak. Bár a validátoroknak nincs szükségük költséges hardverekre, de elegendő tokennel kell rendelkezniük ahhoz, hogy jogosultak legyenek a lánc következő blokkjára.
A stakelésből szerzett jutalom nagysága nagyban függ magától a tokentől, ugyanis a stakelni kívánt token értéke idővel növekedhet. Ez a módszer tehát bizonyos mértékű kockázattal is jár, hiszen ha csökken a token értéke, akkor csökkenek az általa szerzett bevételeink is.
A Cosmos (ATOM), Tezos (XTZ) és a Cardano (ADA) jelenleg a legnépszerűbb kriptovaluták, amelyeket stakelni lehet, és amelyek a legnagyobb tőzsdéken is elérhetők.
A kriptók stakelése nagyszerű módja a jutalomszerzésnek. A stakelés központi módszerként való alkalmazása tehát nagyszerű, jövedelmező stratégiának bizonyul 2022-ben is a kriptoipar hosszú távú felhasználói számára.
2. Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Yield Farming / Farmolás

A decentralizált tőzsdék és az okos szerződések elterjedésével a yield farming 2020-2021 között igencsak népszerűvé vált. A rendszer tulajdonképpen a felhasználóira támaszkodik, akik hozzájárulnak a protokoll pénzügyi likviditásához.
A befektetők tokeneket helyeznek el az úgynevezett likviditási pooloknak nevezett okos szerződésekbe a jutalom megszerzéséért cserébe. A likviditási poolok résztvevői pedig megkapják az általuk generált díjak egy részét. Ezzel a módszerrel pedig hozzájárulnak a decentralizált tőzsderendszerhez, és cserébe jutalmakat kapnak.
Hogyan történik a bevételszerzés?
A yiled farming tehát egy újabb módszer a passzív bevételszerzésre a kriptovaluták világában. Ez a módszer a decentralizált tőzsdék dinamikus működésének és likviditásának köszönhetően működhet. Léteznek olyan platformok is , amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára az okos szerződések (programozható, önműködő számítógépes szerződések) használatát.
Cserébe a befektetők megszerezhetik a szükséges likviditást. A felhasználók pedig nem brókerekkel vagy más kereskedőkkel kereskednek, ehelyett olyan alapokkal amelyeket a befektetők a likviditási poolokba helyeztek el. A likviditási szolgáltatók (providerek) pedig a poolból származó kereskedési díjak egy részét tudhatják a magukénak.
A kamatláb számos tényezőtől függ: jó napokon a farmolás éves százalékos hozama (APY-Annual Percentage Yield) 30%-os is lehet a jól ismert koinok esetében. A kevésbé ismert, most feltörni készülő kriptovaluták esetében a jutalom még magasabb is lehet.
Azt le kell szögeznünk, hogy maga a módszer nem teljesen kockázatmentes. Mindenekelőtt a felhasználóknak figyelembe kell venniük az árak volatilitását, amely különösen fontos a kevésbé ismert érmék esetében. Ezenkívül a lehetséges csalásokra (rug pull) is gondos figyelmet kell fordítani a stratégiák elfogadásakor.
Hogyan működik a yield farming ?
A yield farming rendszerén keresztüli passzív jövedelemszerzéshez likviditási provider-ként kell tevékenykedned. A rendszerhez gyakran Ethereum vagy valamilyen DeFi token (Uniswap vagy PancakeSwap) szükséges. Előfordulhat az is, hogy a kezdéshez valamilyen stabil érmére, például Tether-re (USDT) is szükségünk lesz.
3. Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022 : Megtakarítási számlák

Ezek a megtakarítási számlák egy másik, általában biztonságos lehetőségnek számítanak a kriptovalutákból származó passzív bevételszerzésre. A hagyományos bankok által kínált pénzügyi szolgáltatásokhoz hasonlóan működnek.
Az ilyen típusú kamatozó digitális eszközszámlák még mindig újnak számítanak a kriptoszférában. Megtérülési rátájuk igen lenyűgöző, gyakran a banki hozamokat is megszégyenítő. Az APY (annual percentage yield-éves százalékos hozam) eltérő lehet attól függően, hogy rugalmas, vagy határozott időtartamot választunk.
Dióhéjban összefoglalva ez az opció lehetővé teszi a hossabb ideig megtartani kívánt kriptoeszközök használatát, és ráadásul jövedelmezőbbek, mint a banki megtakarítások. Tehát érdemes ezt a lehetőséget is megfontolni.
Hogyan történik a bevételszerzés?
A magas hozam a biztosíték ennek az opciónak a megfontolására, hisz vannak cégek amelyek 10-20%-os hozamot is kínálhatnak. És lássuk be, a modern bankok nem versenyezhetnek ezekkel a számokkal.
Ezek a megtakarítási számlák éves hozamot biztosítanak. Viszont fontos szem előtt tartani, hogy ezen megtakarítási számlák hozamának becslése a kriptoeszközök függvényében történik, melyek gyakran ingadozhatnak. Ez pedig befolyásolhatja az éves hozamot is. Tehát a stabilkoin-alapú ajánlatok megfontolása is jó döntésnek bizonyulhat.
Az ilyen típusú megtakarítási számlákat kínáló cégek már figyelembe veszik az ügyfelek különböző típusú igényeit is. Lehetőségünk van olyan fiók választására is, amelyek nagyobb védelmet nyújtanak az eszközárak ingadozása ellen. De ha elfogadjuk az ingadozás kockázatát, akkor ezzel együtt jelentősebb nyereségre tehetünk szert.
Hogyan működnek a megtakarítási számlák?
A megtakarítási számlák működése végtelenül egyszerű. A megtakarítási számlákról történő kiutalás esetén rugalmas, vagy rögzített lehetőségek állhatnak rendelkezésre. Fix feltételek esetén lehetőségünk van arra, hogy pénzünket egy adott időtartamra zároljuk a magasabb hozam érdekében.
A felhasználók letétért cserébe kamatra tehetnek szert. A legjobb kamatlábakat gyakran az olyan stabil érmék nyújtják, mint a Dai (DAI) és az US Dollar Coin (USDC). Az ilyen típusú ügyletekkel számos kriptovállalat foglalkozik. Ilyen például a Celsius és a BlockFi is.
Ez a stratégia, mindent összevetve azok számára kifizetődő, akik hosszú távú kritobefektetésben gondolkodnak. A már birtokolt eszközeink befektetésére és bevételszerzésre ez általában a legbiztonságosabb módszer
4. Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Kriptovaluta kölcsönzése
A kriptokölcsönzés egy másik hasznos módszer digitális eszközeink befektetésére. Nyereségre ebben az esetben úgy tehetünk szert, ha likviditást biztosítunk más kripto felhasználó számára. A kölcsön visszafizetése pedig egy DeFi platformon keresztül megy végbe.
Olyan DeFi platformokon adhatunk vagy vehetünk kölcsön digitális valutákat, mint az Aave vagy a Compound. Használhatunk olyan központi pénzügyi hálózatokat (CeFi), mint például a Celsius. Lényegében tehát valamilyen DeFi platform használatával válhatunk likviditási szolgáltatókká egy kriptokölcsönzés keretén belül. Mindezért cserébe, a kölcsön visszafizetése után még kamatlábra is szert tehetünk.
Hogyan történik a bevételszerzés?
A kriptokölcsönzési projektek 2022-ben is nagy sikerre számíthatnak. Mint minden más stratégia esetében, a kamatláb itt is a projekttől és a kölcsönadott érmétől függően változik. Jelenleg számos kriptovaluta átlagos hozama 3% és 8% közötti értékeken mozog. Stabil érmék esetén ez a jutalom magasabb is lehet, ezek esetében a felhasználók 10-18%-os kamatra is számíthatnak.
Ez a befektetési forma azonban nem mentes a kockázatoktól. Ezért fontos alaposan és megfelelően tanulmányozni az összes ilyen típusú projektet, amelyben részt kívánunk venni. Általában a kölcsön visszafizetésénél adódhatnak problémák. De a hitelfelvevő a kölcsönökre legtöbbször valamilyen fedezetet kínál. Ezt abban az esetben lehet lefoglalni ha a kölcsönt a megbeszélt időpontra nem fizetik meg teljes egészében.
Hogyan működik a kriptokölcsönzés?
A befektetők számos módon kölcsönözhetnek kriptoeszközöket. Minden kriptokölcsönzés esetében kriptoeszközöket adunk kölcsön egy másik személynek egy bizonyos időtartamra, díj ellenében.
A magasabb kamatlábak, hosszabb hitelperiódusok és nagyobb kölcsönök nagyban befolyásolhatják az ügylet feltételeit. Ezek általában megnövelik a hitelfelvevő által fizetendő kamatot. Vannak esetek, amikor maga a kölcsönző bonyolítja le az ügyletet. De a legtöbb esetben ezt egy harmadik fél végzi.
Kriptokölcsönzési lehetőségek
Íme egy gyors áttekintés a különböző kriptokölcsönzési lehetőségekről.
A margin hitelezés keretén belül a felhasználók kölcsön adhatják kriptoeszközeiket olyan kereskedőknek, akik az alapok kölcsönzésében érdekeltek. Ezek a kereskedők hitelfelvétellel növelhetik meg piaci pozíciójukat, majd a kölcsönöket kamatostul törlesztik. Ebben az esetben vannak olyan kriptoszolgáltatók, akik készen állnak az ügylet lebonyolítására. Cserébe pedig elérhetővé kell tennünk digitális eszközeinket.
A peer-to-peer kölcsönzés lehetővé teszi a felhasználók számára a feltételek megválasztását. El kell dönteniük, hogy mennyit kívánnak kölcsön adni. Hasonlóan ahhoz, ahogy a peer-to-peer kereskedési platformok összehozzák a vevőket az eladókkal, ezek a kriptoplatformok a hitelfelvevőt a hitelezőkkel párosítják.
Ezek a hitelezési platformok lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy jobban szemmel tarthassák hitelügyleteik lefolyását. Mielőtt digitális eszközeinket kölcsönbe adnánk, előtte el kell helyeznünk egy kölcsönzési platform letéti tárcájában is.
A centralizált hitelezés kizárólag harmadik felek hitelezési infrastruktúrájára alapul, ilyen például a Nexo és a Blockfi. A zárolási időszak és a a kamatlábak ezen forgatókönyv esetén is rögzítve vannak. A kamatozás elindulásához át kell utalni a kriptopénzt a hitelezési platformra.
5. Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Affiliatek és Airdopok

A kriptovilág bővelkedik azon projektekben, melyek bemutatják magát a világot. Néhány projekt azokat jutalmazza, akik már az elejétől megbíztak bennük, mások az üzletszerzésért cserébe jutalmaznak. Míg mások filozófiájuk és rendszerük támogatóit jutalmazzák. Mindezek pedig igen nagyszerű módszerek a passzív jövedelemszerzés érdekében. Lehet kevesebb erőforrást igényelnek, viszont ellenben sok kutatásra van szükség, hogy az összes közelgő projekt indulásakor már jelen legyünk.
Számos elérhető affiliate program közül válogathatunk. Ezek nagy többsége a kriptotermékekre vagy szolgáltatásokra összpontosít. Néhány tőzsde is kínál ilyen affiliate programokat, cserébe pedig az ügyfelek jutalmat kapnak szolgáltatásaik kipróbálásáért.
A forkok egy már meglévő érme új láncba történő elágazását takarják. Jutalmat pedig az eredeti termék elfogadásáért cserébe kaphatunk. Az airdropok-at általában új érmék létrehozásakor biztosítják, és ösztönzésül szolgálnak egy új kriptotermék kipróbálására.
Hogyan tehetünk szert passzív jövedelemre airdrop-ok és fork-ok segítségével?
Mindezen stratégiák rendkívül kifizetődők lehetnek, de azt el kell fogadnunk, hogy nem azonnal. Tisztában kell lennünk azzal is hogy ezeknek a jutalmaknak nem lesz túl nagy értékük a projekt kezdeti periódusában. A cégek azzal a céllal ajánlják fel ezeket a jutalmakat, hogy népszerűsítsék termékeiket. A szerencsénk pedig annak függvényében alakul, hogy milyen irányba alakul majd a későbbiekben az illető kriptovaluta értéke.
Például, azok a felhasználók, akik gyakori kölcsönhatásban vannak a már meglévő és újonnan létrejött kriptoplatformokkal, nagy valószínűséggel jogosultak ezekre az airdrop jutalmakra. Egy nagyobb marketing kampány részeseként az airdropok azok ahol a fejlesztők és a blokklánc-alapú projektek tokeneket küldenek teljesen ingyen a felhasználók számára. Ez olyasmi, mint amikor valamilyen kézzel fogható termék esetén ingyenes termékmintát kapunk az előállító cégtől.
Persze ebben az esetben se hanyagoljuk el a projekt ellenőrzését. A legértékesebb kriptovaluták között is van olyan amely indulásakor mindössze néhány centet ért, és hasonló programokon keresztül lehetett hozzájutni.
Hogyan működnek az airdrop-ok és fork-ok?
Ezen lehetőségek mindegyike ösztönzőnek hat, viszont mindegyik más-más feltételekkel rendelkezik. A nagyobb érmék forkjai jutalmazzák az eredeti rendszer felhasználóit. Az ilyen elágazások alkotói egy már meglévő közösség számára szeretnék népszerűsíteni az általuk létrehozott koinokat.
Például 2017-ben, amikor mindenki, aki Bitcoint birtokolt, azonos mennyiségben kapott bitcoin bash-t. Hasonlóképpen a KeepKey hardveres pénztárca felhasználói 2021-ben a ShapeShift-től kaptak airdrop jutalmakat. Minden SahepShift felhasználó, aki egy meghatározott időn belül jelentkezett, közvetlenül a kriptotárcájába kapta a tokeneket.
A kripto-airdropok tehát nem mást takarnak, mint egy bizonyos termék ingyenes mintáját, vagy kedvezménykuponként is felfoghatjuk őket. Az airdrop nem pénzköltésre ösztönzi elsősorban a címzetteket. Céljuk egy új szolgáltatásra való figyelemfelhívás. Ezután pedig, ha a termék nagyon sikeres lesz, az lényegében ingyenes készpénzt jelent.
A kriptós társprogramok nagyon hasznosak lehetnek az új kriptós termékek népszerűsítésében. Ezeket a programokat sok vállalkozás használja értékesítési és kereskedési volumenének, valamint vásárlói körének növelésére. Céljaik elérése érdekében gyakran használnak közösségi médiaplatformokat (Facebook, Twitter).
Ha ezzel szeretnénk foglalkozni, akkor olyan programot kell keresnünk, amely magas jutalékot szolgáltat és jó hírnévvel rendelkezik. Az affiliate programok akkor lesznek jelentősen sikeresek, ha már egy nagyobb elfogadói közönséggel rendelkeznek.
6. Passzív Jövedelem Kriptovalutából 2022: Osztaléktermelő tokenek
Az osztalék a nyereségnek az a része, amelyet a vállalkozás részvényeseinek fizetnek ki. Ez az a jutalom, amit azért kapnak, mert támogatják a vállalkozás fejlődését. Magát az osztalékot pedig vagy készpénzben, vagy a társaság részvényeivel fizetik ki.
A kriptós cégek pedig hasonlóan működhetnek. Ezek némelyike olyan rendszert működtet, ahol a felhasználók tokenek megszerzésével támogatják a projektet. A tokeneknek pedig különféle funkcióik is lehetnek. Ezek egyike pedig a vállalat nyeresége alapján történő jutalmazás. Az olyan vállalatok, mint a Decred vagy az Ontology, kriptovaluta osztalékot fizetnek.
Hogyan biztosítanak ezek a tokenek passzív jövedelmet?
Mint minden más stratégia esetében, egyes vállalatok jobban fizetnek, mint mások. Éppen ezért fontos e stratégia esetében is kutatásokat végezni. Az ilyen projektek támogatói közül egyesek akár évi 30%-os osztalékban is részesülhetnek a befektetett összeggel arányosan.
Hogyan működnek az osztaléktermelő tokenek?
A legtöbb kriptovaluta a passzív jövedelemhez hasonló nyereséget ígér. Cserébe a felhasználók pénzügyi támogatást ajánlanak fel. Itt a bevételt a token felértékelődése vagy a különböző befektetési lehetőségek adják.
Az osztaléktermelő tokenek hasonlítanak a társaságok részvénytulajdonosi rendszerére. A lényeg, hogy a rendszer arra törekszik, hogy a projektek támogatóit a cég nyeresége alapján osztalékkal jutalmazza. Ezek a jutalmak természetesen attól is függenek, hogy a felhasználók milyen mértékben járultak hozzá a vállalat működéséhez.