
A bitcoin és a kriptopénzek egyre jobban terjednek, a BTC árfolyama pedig drámai mértékben megnőtt, mióta Satoshi Nakamoto először megosztotta a white papert. Nem csoda hát, hogy egyre többen szeretnének egy szeletet maguknak a tortából. Ha bitcoin bányászgép vagy altcoin bányászgép vásárlás előtt állsz, akkor érdemes elolvasnod cikkünket, ugyanis itt bemutatjuk az 5 legjobb bányászgépet 2023-ban.
Kapcsolódó:
A bitcoin megvásárolható tőzsdéken vagy brókereknél, fiat pénzért cserébe, de bányászattal is hozzá lehet jutni. A nagy volumenű bányászathoz pedig az ASIC gépek a legmegfelelőbbek.
Ezek a kifejezetten erős, bányászatra specializált hardverek semmi másra nem használhatók, kizárólag az adott kriptopénz mögött álló algoritmus futtatására, azt viszont kiemelkedő hatékonysággal végzik. Széles a választék a bányászgépekből, a legjobb bitcoin bányászgép (vagy bármilyen másik bányászgép) kiválasztásához pedig mérlegelni kell a hashrátát, a készülék vételárát, és azt, hogy mennyi áram kell az üzemeltetéséhez.
Ha korszerű és hatékony felszereléssel vágnál bele a bányászatba, akkor a következőkben felsorolt bányászgépek lehetnek a legjobb választások, amennyiben sikerül őket beszerezni.
Sokak számára a legnagyobb fejfájást a horribilis árak és a nehezen elérhető készlet jelenti. Mi ezeket megtaláltuk az Amazon webshopjában, hogy mindnek meg tudjátok nézni a specifikációját, de a beszerzést rátok bízzuk.
Lássuk tehát, hogy szerintünk melyek a legjobb bányászgépek 2023-ban:
1. Antminer s19 Pro – 110TH/s

- Kriptovaluta: BTC és más SHA-256 Koinok
- Teljesítmény: 110TH/s
- Fogyasztás: 800W
110 TH/s teljesítménnyel a Bitmain zászlóshajója az egyik legjobb választás, ha valaki ipari szintű bányászatban gondolkodik. Az ára jelenleg 10 290 dollárnál kezdődik, amely olcsónak nem mondható, viszont itt határozottan igaz, hogy az ember megkapja azt, amiért fizet.
Hashráta és hatékonyság tekintetében is az egyik legjobb gépről beszélünk, viszont ehhez a legnagyobb fogyasztás is párosul, 3250 wattal, ±5%-os kilengéssel. A készülék hűtéséről négy darab ventilátor gondoskodik, különben az üzemi hőmérséklete hamar megnőne.
2. DragonMint T1 – 16TH/s

- Kriptovaluta: BTC és más SHA-256 Koinok
- Teljesítmény: 16TH/s
- Fogyasztás: 1480W
16 TH/s teljesítménnyel a visszafogottabb, de egyben olcsóbb vonalat erősíti a Halong vállalat DragonMint gépe. Ez képviseli a középutat, ha valaki kisebb, de azért hatékony bányászgépet szeretne úgy, hogy nem kell a világ összes pénzét kifizetni rá.
Ez a gép a piacon az 1 300$-os árkategóriában mozog, a fogyasztása pedig 1480 watt. A bányászok között az egyik leginkább megbízható gépnek tekintik, mivel a tápellátása szigorúan 12 voltra van limitálva.
3. AntMiner L3+ – 504MH/s

- Kriptovaluta: LTC, DOGE és más szkript Koinok
- Teljesítmény: 504Mh/s
- Fogyasztás: 800W
Az egyik régebbi versenyző a piacon az AntMiner L3-as sorozata, ehhez mérhetően szerény, 504 MH/s teljesítménnyel, 800 wattos fogyasztás mellett. A használat során előny, hogy van egy beépített kontroll-panel, így nem szükséges másik számítógép a futtatáshoz, önmagában lehet konfigurálni és beüzemelni.
A specifikációiból adódóan a kifejezetten megfizethető gépek közé tartozik, 482 dollárért már lehet kapni belőle, oda kell figyelni viszont, hogy a tápegységet is megvegyük hozzá.
4. AntMiner D3 – 19.3 GH/s

- Kriptovaluta: Dash és más X11 Koinok
- Teljesítmény: 19,3GH/s
- Fogyasztás: 1350W
Egy másik veterán harcos, amely még mindig népszerűnek számít, főleg a tényleg kifejezetten olcsó árcédula miatt. 1 200 wattos fogyasztás mellett 19,3 GH/s teljesítményt kapunk, viszont már 250 dollárért megvehető.
Van viszont egy csavar a történetben, ez a gép ugyanis nem alkalmas bitcoin-bányászatra, csak a DASH algoritmusát tudja futtatni. Így ha valaki hajlandó lefutni a plusz kört, akkor először kibányássza a DASH-t, majd azt átváltja bitcoinra.
5. AvalonMiner 1246 – 90TH/s

- Kriptovaluta: BTC és más SHA-256 Koinok
- Teljesítmény: 90TH/s
- Fogyasztás: 3420W
Ez egy másik nagypályás játékos az iparágban, a Canaan cég hardvere. 90 TH/s teljesítményt kapunk, ehhez pedig 3420 watt áramot eszik meg a gép. A hűtésről hét darab ventilátor gondoskodik, a légáram pedig elméletileg a port is távol tartja a lapkákról, így segítve elő a hosszabb élettartamot. Erejéhez mérten az ára is nagyobb, 4 599 dolláros összegért lehet hozzájutni.
Milyen más lehetőségek vannak?
Előfordulhat, hogy teljesen az áramhálózatra alapozni a bányászatot, valamiért nem felel meg a felhasználónak, például túl drága a helyi áram, vagy megbízhatatlan a szolgáltatás.
Ha valaki ért ahhoz, amit csinál, az ember össze tud állítani egy alternatív, például napenergiával működő bányász-konfigurációt. Ennek az eredményessége nagymértékben ingadozó, de már ide eljutni is nagyobb mérlegelést igényel, így a bányászok vélhetően kezelni tudják a helyzetet.
Szerinted melyik a legjobb bitcoin bányászgép? Oszd meg tapasztalataid kommentben!