
A KuCoin tőzsde legfrissebb jelentése szerint egyes afrikai országokban 2,670%-kal nőtt a kripto-tranzakciók száma.
A kriptovaluták befogadása Afrikában jól halad előre a társadalmi-gazdasági tényezők és az ellenszél dacára is. A KuCoin kriptotőzsde bizakodó jelentése azt mutatja, hogy 2021-ben 2,670%-kal nőtt a kripto-tranzakciók száma.
Ez az elképesztő növekedési tendencia, a nagymértékű beáramlás a korábbi időszakokban tapasztalt alacsony értékekhez köthető. Az Afrikában lebonyolított kripto-tranzakciók száma a globális volumen nagyjából 2,8%-át teszi ki.
Johnny Lyu, a KuCoin vezérigazgatója azt mondta a Cointelegraph-nak, hogy a „a digitális eszközök elterjedése Afrikában továbbra is exponenciálisan növekedni fog”, hozzátette, hogy „az afrikai országokban a legmagasabb a kripto-alkalmazási arány a világon, felülmúlva még a legnagyobb régiókat is, például az Egyesült Államokat, Európát és Ázsiát.”
Nourou, a Bitcoin Senegal alapítója meg van róla győződve, hogy a Bitcoin (BTC) elfogadásának növekedési üteme „folytatódni fog az elkövetkező években”.
„Vessen egy pillantást arra, hogyan terjedtek el az autók, a mobiltelefonok és a szórakozást biztosító elektronikai cikkek a kontinensen. Afrika egy olyan kontinens, ahol a villámgyors fejlődés és az elfogadás gyakori dolgok.”

A jelentés legfőképp arra hivatkozik, hogy „az afrikaiak által végrehajtott kriptovaluta-tranzakciók több mint 88,5%-a határokon átnyúló átutalás.” Az alacsony díjak azt jelentik, hogy „a felhasználók a kriptovalutában átutalt tranzakció teljes összegének kevesebb, mint 0,01%-át fizetik.”
A magas infláció és az okostelefonok növekvő elterjedése következtében – amely hatékonyan lehetővé teszi mindenki számára, hogy a saját bankjává váljon – Afrikának is van egy fiatal, digitális terepen otthonosan mozgó lakossága, amely hozzászokott a digitális valutákhoz. Afrika robosztus tesztelési területe azoknak a problémáknak, amelyeket a kriptovaluták megoldani próbálnak.
Lyu óvatosságra intett a megdöbbentő növekedési szintet illetően:
„A növekedés mértéke mind a helyi döntéshozóktól, mind a tisztviselők kriptovalutákkal kapcsolatos álláspontjától függhet. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a digitális pénz ígéretes jövője elkerülhetetlen Afrikában.”
Lyi szerint Afrika érdekes helyzetben van, tekintve, hogy a „növekvő infláció, a magas munkanélküliségi ráták, a banki szolgáltatásokhoz való gyenge hozzáférés és a nemzetközi fizetésekre kiszabott óriási díjak” egyvelege kedvező környezetet teremt a kripto bevezetéséhez.”
Végezetül:
„A régióban tapasztalható pénzügyi problémák arra kényszerítik az embereket, hogy olyan új eszközöket és technológiákat keressenek, amelyek megadhatják számukra a jelenleg hiányzó gazdasági szabadság egy részét.”
Hosszú távon Afrika számos előnnyel rendelkezik, „melyek hozzájárulnak a digitális eszközök helyi, lakosság körében történő széles körű használatához”. Afrikában nagyon alacsony az átlagéletkor – mindössze 19 év – és a lakosság több mint 40%-a városlakó.
„Még egy pozitív jelenség a helyi lakosság növekvő technológiai tudatossága, valamint, hogy sok fiatal felfedezi a programozást és az internetes technológiákat.”