
A passzív jövedelemszerzés egy új módja a kriptovilágban az NFT stakelés. E módszer által lehetővé válik, hogy az NFT-tulajdonosok jövedelemre tegyenek szert, azáltal, hogy lekötik eszközeiket a különböző DeFi platformokon.
A DeFi hozamvadászat, hasonlóan az NFT befektetéshez, a Proof of Stake (PoS) mechanizmusra támaszkodik a résztvevők jutalmazása érdekében. Az éves százalékos hozam (APY) és a stakelt NFT-k száma alapján a felhasználók jövedelemre tehetnek szert az NFT-k lekötésével.
Egyéni szinten az NFT stakelés jövedelmező lehet a befektetőknek, mivel az általános kínálat többnyire alacsonyabb. Ezzel szemben tágabb kontextusban az NFT-k stakelése olyan új felhasználási lehetőségeket kínál, amelyek túlmutatnak a digitális alkotások gyűjtésén.
Kapcsolódó:
- NFT-k: mennyire ismeri el e művészvilág a digitális tokeneket?
- 3 hiedelem az NFT-kkel kapcsolatban, melyek nem igazak
- Artist Market Token (AMT) | magyar NFT piactér
De nézzük is meg, hogy pontosan miről is fogunk beszélni:
- NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking: Rövid Ismertető
- NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking: Mi az NFT stakelés és hogyan működik?
- NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking: Hol tudok stakelni NFT-ket?
- NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking: NFT PowerStation a Binance Fan Token Platformon
- NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking: Záró gondolatok
Ha érdekel a téma, vagy éppen most készülsz elmerülni az NFT-k világában, akkor tarts velünk és olvass tovább!
1. NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking : Rövid Ismertető
Ha NFT-kről esik szó, akkor a legtöbb embernek műalkotások és gyűjthető digitális tárgyak ábrázolása jut eszébe, amelyek értéke idővel potenciálisan megnövekedhet. Egyes NFT-projektek bevételeik egy részét megosztják az NFT-tulajdonosok közösségével. Ezek általában a másodlagos piaci értékesítésekből és jogdíjakból származnak.
Az NFT piac növekedésével, a fejlesztők, művészek és gyűjtők NFT-gyűjteményeik számára új felhasználási lehetőségeket fedeznek fel. Az egyik legfrissebb és legfelkapottabb felhasználási lehetőség az NFT-k utility tokenként való alkalmazása a staking platformokon. Például egyes játékok metaverzumában az NFT-gyűjtők felajánlhatják NFT-jüket, képességek és extra jutalmak megszerzéséért.
2. NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking : Mi az NFT stakelés és hogyan működik?
Ahogyan azt a neve is sugallja, az NFT stakelés az NFT-k lekötését jelenti egy platformon vagy protokollon staking jutalmak valamint egyéb kiváltságok megszerzéséért. Ezáltal lehetővé válik az NFT tulajdonosok számára, hogy passzív jövedelmere tegyenek szert, miközben továbbra is fenntartják az NFT-k tulajdonjogát.
Bár a többi DeFi hozamvadász koncepcióhoz képest az NFT stakelés még igencsak gyerekcipőben jár, ezek mégis hasonló módon működnek. Az NFT-k platformon való lekötésével olyan jövedelem szerezhető mely függ az éves százalékos hozamtól (APY), a tét időtartamától és a stakelt NFT-k számától.
Az NFT-k egyedi természete miatt a befektetők és a gyűjtők általában a HODL-t és a spekulációt részesítik előnyben. Az NFT stakelés új lehetőséget nyit meg számukra, hogy bevételt szerezzenek eszközeikből, ami potenciálisan több embert vonzhat és növelheti a stakelhető NFT-k iránti piaci keresletet.
Az NFT stakelés tulajdonképpen olyan, mint a Bitcoin (BTC) vagy az Ethereum (ETH) stakelése. Ehhez egy kripto pénztárcára van szükségünk, ami támogatja az NFT-ket. De azt el kell mondanunk, hogy nem minden NFT-t lehet stakelni jutalomszerzésre. Minden projekt esetében eltérőek lehetnek a követelmények, ezért szerencsésebb, ha az NFT-k beszerzése előtt ellenőrizzük az adott projektet
3. NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking : Hol tudok stakelni NFT-ket?
Az utóbbi idők eredményei szerint a legtöbb NFT staking lehetőség a play-to-earn játékokból származik. Ha csak néhány példát kellene megemlítenünk, akkor a MOBOX, Decentraland, Axie Infinity , Zookeeper és a The Sandbox mindenképp közöttük lenne. Egyes projektek szintén fejlesztik az NFT stakelés lehetőséget a platformjaikon, ilyen például a Binance Fan Token Platform és a Doge Capital.
- MOBOX (MBOX)

A MOBOX egy play-to-earn játék metaverzum, amely a DeFi hozamvadászatot és az NFT-ket kombinálja és a Binance Smart Chain(BSC)-re épül. Lehetővé teszi a játékosok számára, az NFT stakelést, ezzel pedig jutalmakat szerezhetnek a metaverzum saját kriptovalutájában, MBOX-ban.
Magát a MOBOX metaverzumot MOMOverse-nek, az NFT-ket pedig MOMO-knak hívják. MOMO-kat lehet készíteni, kapni és vásárolni az NFT piactéren. A MOMO-k mindegyike különböző tulajdonságokkal és véletlenszerűen generált hash erővel rendelkezik. Egyedi MOMO-k stakelésével szerezhető MBOX – az irányítási token. Minél több MOMO van a birtkodban, annál több MBOX jutalmat kaphatsz minden nap.
Ezek a MOMO NFT-k más MOBOX partnerplatformokon is használhatók, és fordítva is lehetséges: a partnerprojektekből származó NFT-k is használhatóak a MOBOX-on. Például a letétbe helyezett PancakeSwap profil NFT-it használhatjuk a MOMOverse-en anélkül, hogy ki kellene vennünk őket a PancakeSwap-ből. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy részt vegyünk a csapatharcokban és CAKE tét jutalmakat szerezzünk a PancakeSwap.en, és egyúttal MOBOX-játékokban is felhasználhatjuk őket MBOX-jutalmak megszerzésére.
- Zookeeper (ZOO)

A Zookeeper egy hozamgazdálkodási DApp, amelyet játékosított formában érhetünk el. Különböző kabalafigurákat tartalmazó likviditási poolokban biztosít NFT stakelési lehetőséget. A Zookeeper összes likviditási készlete lehetővé teszi a kettős gazdálkodást, ami azt jelenti, hogy jutalomként megszerezhetjük a ZOO és a WanSwap Liquidity Provider (WASP) tokeneket is.
Az APY jutalmak növelése érdekében dönthetünk úgy is, hogy tokeneinket egy bizonyos időtartamra (legfeljebb 180 napra), zároljuk. Stakelhetők a ZooBooster nevű NFT-k is, annak érdekében, hogy maximalizáljuk a jutalmakat és csökkentsük a WSLP zárolási időszakát. A ZooBoosterek tulajdonképpen olyan NFT-kártyák, amelyeket a DApp-ban vásárolt aranyládákban, vagy ZOO tokenekkel lehet megszerezni.
4. NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking : NFT PowerStation a Binance Fan Token Platformon

A Binance az első kriptotőzsde, amely NFT feltöltési szolgáltatást kínál. A Binance Fan Token Platformon a token tulajonosoknak lehetőségük nyílik a kedvenc csapatuk által támogatott NFT-ket feltölteni. Ezért cserébe pedig extra Binance Fan token jutalmakat szerezhetnek. A Binance Fan tokenek, sportklubok által kibocsátott utility tokenek.
A Binance Fan tokenek különleges jogosultságokkal ruházzák fel a rajongókat: különleges klubtagságokhoz férhetnek hozzá, mint például exkluzív kedvezmények a jegyekre és korlátozott példányszámú árukra, szavazati és döntési jogokat kaphatnak a klub ügyeiben. Ezek a jogok kizárólag az ilyen tokenek birtokosai számára vannak fenntartva.
Az NFT PowerStation egy olyan újítás a Binance Fan Token Platformon, amely gamification funkciót is biztosít. Annyit kell tennünk, hogy a megfelelő csapatok NFT PowerStation-jára feltöltjük a támogatott NFT-ket, így mi, mint rajongók, felerősíthetjük rajongói körünket és ezáltal extra Binance Fan token jutalmakat szerezhetünk. Minél tovább töltjük fel az NFT tokeneket, annál magasabb rajongói jutalmakhoz juthatunk.
5. NFT Stakelés Kezdőknek | Hogyan működik az NFT Staking : Záró gondolatok
Az NFT stakelés egy olyan új használati területet teremtett meg, amellyel azelőtt soha nem találkozhattunk. Lehetővé teszi a résztvevők számára, hogy extra bevételre tegyenek szert kihasználatlan NFT-gyűjteményükből. Lehet még túl korai erről beszélni, de a jövőben az is elképzelhető, hogy új NFT lekötési lehetőségek születnek majd. Nem csak az NFT-gyűjtők számára, hanem a Play-to-Earn játékiparban és más blokklánc-technológiával működő területeken is.